0

PA ZAR OPET, KARIJUSE: Veliki kiks Nemca protiv Dortmunda, golman ‘asistirao’ rivalu za pogodak (VIDEO)

Objavljeno: 23.07.18 u 09:35

Ekipa Borusije Dortmund je slavila i drugi put na Internacionalnom Kupu šampiona.

Nemački tim je ponovo porazio jednog premijerligaša, a sada je to bio Liverpul – sa 3:1.

U startnoj postavi Jirgena Klopa našao se i Lazar Marković, od početka meča je bolje igrala engleska ekipa što je Liverpul uspeo da kruniše u 25. minutu kada je Robertson veoma dobro centrirao, a u kaznenom prostoru najviši bio Virdžil van Dajk.

Sve do 66. minuta je trajala bolja igra Liverpula, a onda se desio veliki preokret kada je Kristijan Pulišić iznudio jedanaesterac pored Milnera i Klavana, da bi potom isti igrač i postigao gol sa kreča.

Inicijativa je sada bila na strani Milionera koji su preko Amerikanca Pulišića preokrenuli u 89. minutu, da bi u velikoj meri isti igrač u 93. uticao na novi gol. Pulišić je šutirao, a nespretnom reakcijom Lorisa Karijusa se lopta odbila do Jakoba Larsena koji je postavio konačnih 3:1.