0

KAJAK: Tri medalje u Taragoni

Objavljeno: 24.06.18 u 22:22

Srpski kajakši osvojili su tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu, na 18. Mediteranskim igrama u Taragoni (Španija).

Najsjajnijim odličjem okitila se Milica Starović koja je pobedila u disciplini jednosed na 500 metara. U finalu je ostvarila rezultat 1:53.637. Srebro je pripalo Portugalki Vaskonselos (1:54.936), bronza Slovenki Osterman (1:55.650). Starovićeva je u finalu na 20o metara bila četvrta.

Marko Dragosavljević je osvojio srebro u jednosedu na 200 metara. Kroz cilj je prošao u vremenu 34.603 sekunde. Pobedio je Španac Garoet (34.148), treći je bio Francuz Bemon (34.774).

Vladimir Torubarov i Ervin Holpert su u finalu dvoseda na 500 metara bili treći. Do bronze su doveslali u vremenu 1:30.168. Najbrži su bili Španci Valc i Germade (1:27.907), drugi su kroz cilj prošli Francuzi Dekoršemon i Le Mo (1:28.819).

U finalu jednoseda na 500 metara Stefan Vekić, najmlađi u srpskom kajakaškom timu na ovom takmičenju, bio je šesti. U ukupnom skoru Srbija je druga kajakaška nacija na Igrama u Taragoni sa tri odličja. Ispred je jedino Španija sa četiri zlata. Iza Srbije ostale su Francuska, Portugalija…