0

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan potopio Valjevo i došao na korak od titule!

Objavljeno: 30.05.18 u 23:55

Vaterpolisti Partizana su kao domaćini ubedljivo slavili protiv ekipe Valjeva rezultatom 14:7 (4:2, 2:3, 5:1, 3:1), u okviru 12. kola domaćeg šampionata.

Crno-beli su večeras ostvarili i 11 pobedu u dosadašnjih 12 utakmica i na taj način došli na korak od odbrane titule prvaka Srbije, koju bi mogli da overe već u sledećem kolu.

Partizan je na ovom meču ključnu razliku napravio u trećoj četvrtini koju su dobili sa ubeljivih 5:1 i u poslednji kvartal preneli vođstvo od 11:6. Tako je poslednjih osam minuta za domaćina bilo samo odrađivanje posla i na kraju je upisana ubeljiva pobeda kojom je održana prednost od četiri boda u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Radonjić sa četiri gola, dok su Dori i Aksentijević postili po tri pogotka. Kod Valjevaca je prednjačio Bosić sa tri gola, dok je Panajotović dodao dva.

U narednom kolu crno-beli će na Banjici dočekati trećeplasirani Šabac, a pobedom u ovom susretu bi dva kola pre kraja overio 29. šampionsku titulu. Ovaj meč na programu je u subotu od 18:00 časova.