0
ATP

ROLAN GAROS: Kližan izbacio Lasla Đerea na startu

Objavljeno: 27.05.18 u 16:53

Slovački teniser bio je bolji od srpskog u četiri seta prvog kola Otvorenog prvenstva Francuske.

Laslo Đere je odigrao prilično dobar meč, ali zbog manjka iskustva i sreće nije uspeo da izdrži u jakom ritmu do kraja i tako slomi svog rivala.

Kližan je prvi set dobio u ‘taj-brejku’ zatim je Đere izjednačio sa 6:4, da bi u narednom ponovo u ‘taj-brejku’ slovački predstavnik takođe sa 8:6 u poenima  došao do vođstva u setovima.

To je slomilo Srbina koji se nije oporavio psihički i potpuni pad Kližan je iskoristio za trijumf od 6:1 u četvrtom setu.

Sledeći rival za Martina Kližana je domaći takmičar Gael Monfis koji je u prvom kolu bio bolji od Eliota Benšetrija.