0

SUPERLIGA KINE: Dva crvena, jedan promašen, drugi pogođen penal u 94, Piksi ostao bez pobede!

Objavljeno: 19.05.18 u 15:31

U mečevima 11. kola kineske Superlige, Guangžu RF je odigrao nerešeno, 1:1 sa ekipom Henan Jinaje, dok je Hebei sa 2:1 bio bolji od Čongking Lifana.

Susret između Guangžua RF-a i Henana jednostavno se može opisati kao – ludnica i haos.

Sastav koji sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi diktirao je tempo, a mogli su do vođstva u prvom poluvremnu, ali je Zahavi promašio penal u 41. minutu.

To je bila najava velikih uzbuđenja, pošto je Ksijao Ži doveo domaći sastav u vođstvo u 69. minutu, da bi već u sledećem zaradio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Branili su se domaći, i činilo se da će uspeti da sačuvaju minimalnu prednost, ali je posao dodatno otežao Li Tiksijang, koji je dobio direktan crveni karton u 90. minutu.

Usledila je prava opsada gola, a u četvrtom minutu sudijske nadoknade isplatila se inicijativa gositju, koji su sa penala stigli do 1:1.

Drugi meč programa od 13:35 pripao je Henanu, koji je preko Žang Čengdonga u 10. i autogolom Ding Điea u 71. stigao do 2:1, a jedini gol za goste postigao je Luo u 14. minutu meča.