0

SUPERLIGA KINE: Fenjeraš promašio pobedu protiv lidera

Objavljeno: 12.05.18 u 13:11

Nastavljeno je takmičenje u kineskoj Superligi mečevima 10. kola, a danas smo videli i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata.

Nejaki Guižu Žičeng dočekao je lidera Šangaj SIPG, i ekipa Gregorija Macana povela je sa 1:0 golom Suareza u 15. minutu.

Radost nije dugo trajala, pošto je Vu Lei na dodavanje Oskara poravnao na 1:1. Ali, umesto preokreta, bliži pobedi bio je „fenjeraš“, pošto je u 67. minutu Stiv sa penala mogao da donese novo vođstvo svojoj ekipi, ali je pokušaj bio neuspešan.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, a Šangaj je ostao bez Žang Veija u završnici meča zbog drugog žutog kartona.

SIPG je još uvek prvi, sa bodom više i mečom više u odnosu na Šandong, dok je Guižu poslednji na tabeli sa četiri boda.

U drugom meču dana, Tijanđin Teda savladao je Čangčun Jatai sa 1:0 golom Ačemponga devet minuta pre kraja utakmice.