PLS: Proleter i Dinamo ‘superligaškom igrom’ hitaju ka eliti

Objavljeno: 12.05.18 u 22:40

Timovi sa severa i juga Srbije danas su upisali ubedljive pobede u 27. rundi Prve lige Srbije.

Proleter je sa 5:0 porazio Novi Pazar, a Dinamo Vranje rezultatom 3:0 Jagodinu.

Svega jedan gol na meču u Novom Sadu viđen je tokom prvog poluvremena, kada je Milan Mirosavljev u 35. minutu pogodio mrežu. Isti igrač je duplirao prednost početkom drugog poluvremena, a na sledeći gol čekalo se čak pola sata.

Onda u razmaku od desetak minuta, videli smo tri. Prvo autogol Stefana Markovića, pa je na 4:0 povisio Stefan Čolović, da bi Zoran Mihailović postavio konačan rezultat.

Dinamo je na svom terenu slavio protiv Jagodine sa 3:0. Gašić je doneo vođstvo ‘iz svlačionice’, u nadoknadi prvog poluvremena, da bi Okamijan duplirao u 57. minutu, a pobednik bio rešen tokom 65. kada je na 3:0 povisio Ranđelović.

Na kraju današnjeg programa remizirali su Metalac i TSC. Domaćin je imao prednost nakon prvog poluvremena zahvaljujući golu Rovčanina, ali je Galić u 78. minutu ipak postavio konačan rezultat.