0

BUNDESLIGA: Hofenhajm u Ligi šampiona, Leverkuzen veliki gubitnik, HSV prvi put u Cvajti (VIDEO)

Objavljeno: 12.05.18 u 17:45

Odigrano je poslednje kolo Bundeslige u sezoni 2017/2018 u kojoj je od ranije poznato da je Bajern Minhen šampion, a sada smo dobili učesnike LŠ, LE i Cvajte.

Najzanimljivije bilo je na meču Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda. Domaćinu je bila potrebna pobeda nad ‘milionerima’ za plasman u Ligu šampiona, a gostima da ne dožive debakl i dopuste da ih pretekne današnji rival, ali i Bajer Leverkuzen. Na kraju Hofenhajm je slavio sa 3:1 za zadovoljstvo i jednih i drugih.

Plavo-beli su poveli preko Kramarića u 26. minutu. Početkom drugog dela, tačnije 58. minutu Rojs je poravnao na 1:1. Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je Salai ponovo doveo Hofenhajm u vođstvo. Pobedu i plasman u Ligu šampiona overio je Kaderabek golom u 73. minutu za 3:1 i treće mesto na tabeli. Borusija će takođe u Ligu šampiona, ali sa pozicije ‘četiri’. Oba tima imaju po 55 bodova, ali Hofenhajm bolju gol razliku.

Najveći gubitnik bio je Bajer iz Leverkuzena. ‘Apotekari’ su na svom terenu dočekali Hanover i bilo im je potrebno da Hofenhajm ne pobedi ili da oni napune do vrha mrežu Hanovera. Na kraju je bilo 3:2, iako je domaćin vodio sa 3:0 i promašio penal za možda Ligu šampiona. Golove za Bajer postigli su Alario dva i Brand jedan, dok je jedanaesterac promašio Vendel. Pogotke za goste u nadoknadi vremena postigli su Fulkrug i Harnik.

Volfzburg će u baraž za opstanak u Bundesligi. ‘Vukovi’ su na svom terenu sa 4:1 savladali prežaljeni Keln. Tim iz grada automobila poveo je golom Gilavogija u 1. minutu, ali je na asistenciju Jojića, Hektor u 32. minutu poravnao na 1:1. U drugom delu igre ‘vukovi’ su pojeli ‘jarčeve’, a strelci su bili Origi u 54. minutu, Knohe 17 minuta kasnije i Berkalo u nadoknadi vremena.

Prvi put u svojoj istoriji HSV će igrati u drugoj ligi. Hamburger je na svom terenu sa 2:1 savladao Menhengladbah, ali je to bilo nedovoljno da se posle nekoliko uzatopnih godina tim sa severa Nemačke izvuče. Tako je i Filip Kostić završio u ‘Cvajti’.

Najveće iznenađenje napravio je Štutgart koji je malo utišao šampionsko slavlje pobedom nad Bajernom 4:1. Lajpcig je Ligu Evrope overio pobedom 6:2 na gostovanju u Berlinu, dok je Šalke overio drugo mesto pobedom nad Ajntrahtom 1:0.

U Ligu šampiona sledeće sezone će Bajern, Šalke, Hofenhajm i Borusija Dortmund, u Ligu Evrope će Bajer Leverkuzen i Lajpcig, plus Ajntraht ili Štutgart u zavisnosti od ishoda finala Kupa između tima iz Frankfurta i Bavaraca. U drugoj ligi će se takmičiti HSV i Keln, plus Volfzburg ili član plej-ofa ‘Cvajte’.