0
Košarka

NBA: Još jedna pobeda Bostona, Tejtum i Smart odveli Seltikse na megdan sa Klivlendom (VIDEO)

Objavljeno: 10.05.18 u 09:11

Rezultatom 4:1 u seriji je Boston eliminisao Filadelfiju i plasirao se u finale konferencije.

Noćas su Seltiksi sa 114:112 porazili Seventisikserse.

Imali smo priliku da vidimo veoma neizvesno prvo poluvreme u kojem se prednost smenjivala konstantno. Nijedna ni druga ekipa nisu uspevale da se odlepe na više od pet poena razlike, što se promenilo već početkom treće deonice.

Odlično drugo poluvreme Bostona je prelomilo, pogotovo taj treći kvartal u kojem su Seltiksi ubacili 30 poena. Uspeli su i da solidno iskontrolišu odbranu od Simonsa i Šarića, te je ubrzo Boston imao dvocifrenu prednost. I u četvrtoj četvrtini su Seltiksi ubacili 30 poena, međutim Filadelfija je imala 31.

U uzbudljivoj završnici presudila je mirna ruka Seltiksa koji ništa nisu prepustili slučaju i stigli do četvrte pobede u seriji. Veoma bitnu ulogu u finišu meča imao je Markus Smart sa nekoliko odličnih poteza, iznuđenih faula i pogođenih bacanja.

(Izvor: YouTube/Motion Station)