PREMIJER LIGA: Opstanka vredan bod Hadersfilda, ovaj Njukasl nije za Evropu – ali jeste Totenhem za Ligu šampiona

Objavljeno: 10.05.18 u 00:21

Odigrane su četiri zaostale utakmice 31. i 35. runde engleskog šampionata.

Pobede su upisali Lester, Mančester Siti i Totenhem, dok su Čelsi i Hadersfild remizirali.

Preko Depotra je početkom drugog poluvremena Hadersfild stigao do prednosti na ‘Stamford Bridžu’, ali je Markos Alonso pogodio mrežu gostiju u 62. minutu i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Veoma zanimljivo bilo je na ‘King Pauer stadionu’ gde je Lester sa 3:1 savladao Arsenal. Ihenačo je doneo prednost u 14. minutu Lisicama da bi Arsenal samo minut kasnije ostao sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton zaradio Mavropanos. Međuti, preko Obamejanga Tobdžije dolaze do izjednačenja početkom drugog dela utakmice, ali je Holding u 75. minutu skrivio penal nakon kojeg je Lester ponovo poveo zahvaljujući sigurnoj realizaciji Džejmija Vardija. Konačan ishod je na samom kraju utakmice postavio Rijad Marez.