0

SUPERLIGA KINE: ‘Petarda’ Tjanđina, Šandong u trećem vezanom meču propustio šansu da preuzme lidersko mesto

Objavljeno: 06.05.18 u 11:30

Odigrana su još dva meča kineske Superlige, Peking Rene je remizirao bez golova protiv Šandong Lunenga, a Tjanđin Teda je raznela ekipu Guižu Žičenga sa 5:1 (2:0).

Šandong Luneng nalazi se na deobi prvog mesta na tabeli sa Šangaj SIPG-om, a vezao je tri meča bez pobede, od čega su dva poraza, pa vrlo lako se može izračunati da bi sa tih osam prosutih bodova bili daleko najbolji tim lige i već sada prvi kandidat za šampionsku titulu.

Ovako, tim koji u napadu predvode Gracijano Pele i Dijego Tardeli će nastaviti borbu u egalu sa konkurentima. Peking Rene im je odoleo na svom terenu i današnji meč je završen bez golova.

Zato je u drugom meču ovog jutra viđeno čak šest golova. Prvih pet postigla je ekipa Tjanđin Tede koja je preko Huia u 16. i 29. minutu došla do prednosti u prvom poluvremenu, a zatim su u nastavku Mirahmetjan u 59. i Ačempong u 81. iz penala, odnosno, 84. minutu doneli ogromnih 5:0 domaćinu.

Sve što je ekipa Guižu Žičenga uspela bio je počasni pogodak Čerija u trećem minutu nadoknade.