0

Fudbaleri Evertona i Sautemptona remizirali su rezultatom 1:1 u utakmici 37. kola engleskog šampionata.

PREMIJER LIGA: Sautempton u šestom minutu nadoknade prosuo spasonosne bodove na ‘Gudisonu’

Objavljeno: 05.05.18 u 21:22

„Sveci“ su na „Gudison Parku“ bili nadomak izuzetno važne pobede u borbi za opstanak, pošto su sve do šestog minuta nadoknade imali vođstvo od 1:0 koje im je doneo Nejtan Redmond u 56. minutu. Ipak u poslednjim sekundama utakmice usledio je hladan tuš u vidu autogola Veslija Hjuza, koji ih je sprečio da u poslednje kolo uđu sa dva boda prednosti u odnosu na Svonsi.

Črethodno je Maja Jošida u 85. minitu zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona, a gosti u finišu ipak nisu uspeli da se odbrane, pošto je jedan udarac Toma Dejvisa na putu ka golu zakačio Huda i prevario golmana Mekartija.

Tako se u poslednje kolo uazi za prilično zapetljanom situacijom u borbi za opstanak, gde Svonsi i Sautempton imaju po 32 boda, dok Hadersfild ima dva više.