0

PRIMERA: Promena trenera prekinula crni niz Sevilje, Evropa je opet realna

Objavljeno: 04.05.18 u 23:37

U prvom meču 36. kola Primere Sevilja je na svom terenu savladala takmaca za Ligu Evrope Real Sosijedad 1:0 (0:0).

Domaćin je zapretio već u 8. minutu preko Banege, ali promene rezultata nije bilo. Deset minuta kasnije pokušao je i Sosijedad, tačnije Januzaj, ali je lopta otišla tik preko prečke. Do kraja prvog dela igre po priliku su imali Ojarzabal sa jedne i Sarabija sa druge strane, ali je ostalo 0:0.

Sevilja je do gola stigla u 47. minutu kada je Ljorente skrivio jedanaesterac. Siguran je bio Banega. Posle gola, domaćin je nastavio sa napadima, a promašivali su Ramirez i Sarabija. Real Sosijedad je u poslednjih deset minuta stvorio tri šanse, ali su pokušaji Kanalesa, Huanmija i Batistute završili bez rezultata. Na kraju pobeda 1:0 Sevilje za san o kvalfikacijama za Ligu Evrope.