0
ATP

ATP ISTANBUL: Laslo Đere jači od povrede i Sepija, junački do trijumfa i odbrane poena

Objavljeno: 02.05.18 u 13:58

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u treću rundu ATP turnira u Istanbulu pobedom nad Andreasom Sepijem rezultatom 2:1.

Đere je u susretu protiv Italijana krenuo loše, gubio sa 3:0 uz dva ‘brejka’ minusa i 40:15 u četvrtom gemu, ali je fantastično odgovorio i dobio šest vezanih gemova za vođstvo u setovima od 1:0.

Zatim smo u drugom setu gledali veliku borbu i videli odluku tek u ‘taj-brejku’, gde je Sepi bio srećniji i bolji, te je sa 7:4 izjednačio rezultat u setovima.

Ipak, prilikom 10. poena u tom ‘taj-brejku’ Đere je pao i povredio ruku, zbog čega se činilo da u trećem setu možda neće čak ni završiti meč, jer ga je bol prilično mučio tokom igre.

Ipak, uspeo je da smogne snage, stabilizuje se i junački dođe do trijumfa od 6:3, čime je odbranio poene osvojene prošle godine na ovom turniru.

Sada mu sleduje skoro 48 sati odmora, a onda će se sastati sa boljim iz duela Lorenci – Trundenliti.