0

SUPERLIGA KINE: Piksijev Gvangžu se vratio na pobednički kolosek, goleada u Pekingu

Objavljeno: 29.04.18 u 17:22

Gvangžu R&F slavio je na gostovanju ekipi Čonkvinga rezultatom 1:0, u meču 8. kola kineske Superlige.

Tim našeg stručnjaka Dragana Stojkovića Piksija tako se vratio na pobednički kolosek, nakon tri uzastopna poraza u domaćem šampionatu i uhvatio priključak sa gornjim delom tabele.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Renetinjo, koji je u 39. minutu na asistenciju Lin Lua ispostaviće se doneo četvrti trijumf svom timu ove sezone.

Nakon ove pobede Gvanžu R&F zauzima sedmu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova, dok njihov današnji rival ima bod manje.

Znatno više uzbuđenja bilo je u Pekingu, gde domaći Guan slavio sa 4:3 protiv ekipe Gvižua.

Tim iz prestonice vrlo brzo došao do ubedljive prednosti golovima Žonatana Viere u 6. i 18. minutu, da bi u u 28. na 3:0 povisio Dun Ba.

Konačan rezultat poluvremena postavio je mladi napadač iz Gambije Stiv, koji je u 36. minutu smanji na 3:1.

Kada je početkom drugog dela utakmice, tačnije 48. minutu, Sedrik Bakambu doneo domaćinu prednost od 4:1 činilo se da je ovde priča i definitivno završena.

Ipak tada je ponovo na scenu stupio Stiv koji pogocima u 75. i 77. minutu ponovo vraća neizvesnost u meč. Ipak za konačan preokret gosti nisu imali snage pa je Penking Guan upisao novu pobedu i zadržao četvrtu poziciju na tabeli.