0

PRIMERA: Mesi het-trikom overio titulu Barse i ispratio Deportivo u Segundu

Objavljeno: 29.04.18 u 23:03

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju u La Korunju protiv domaćeg Deportiva rezultatom 4:2, u meču 35. kola španskog šampionata.

Na ovaj način Katalonci su i matematički osigurala 25. titulu prvaka Španije, a ekipi iz Galicije ubili su i poslednju nadu u borbi za opstanak, pošto tri kola pre kraja zaostaju čak 12 bodova za Levanteom.

Utakmica na „Rijazoru“ donela je veliku borbu, u kojoj je Deportivo pokazao zube favorizovanom rivalu ali ipak nije uspeo da dođe do bodova.

Barselona je dosta bolje otvorila ovaj suret, pogocima Kutinja u 7. i Mesija u 38. minutu došla do velike prednosti, ali je pet minuta pre odlaska na odmor domaćina u igru vratio Lukas Perez.

Tim iz La Korunje je u 64. minutu uspeo da dođe i do izjednačenja, pogotkom Emrea Čolaka, ali su gosti sa dva nova pogotka Mesija u finišu meča, tačnije u 82. i 85. minutu, došli do očekivane pobede.