0

BUNDESLIGA: Štutgart šokirao ‘Baj arenu’ i pogurao Hofenhajm ka Ligi šampiona

Objavljeno: 28.04.18 u 20:30

Fudbaleri Štutgarta slavili su na gostovanju ekipi Bajera Leverkuzena rezultom 1:0, u utakmici 32. kola nemačkog šampionata.

‘Švabe’ su na ovaj način napevile veliku uslugu Hofenhajmu koji je dva kola pre kraja ostao na četvrtom mestu na tabeli, sa dva boda više od Leverkuzena kome je sada ozbiljno ugrožen plasman u Ligu šampiona.

Jedini pogodak na utakmici delo je Kristijana Gentera, koji je u 67. minutu na asistenciju Denisa Aoga doneo Štutgartu pobedu ali i nadu da u finišu prvenstva možda mogu i do Lige Evrope. Šanse za izlazak na međunarodnu scenu dosta će im zavisiti od ishoda večerašnjeg susreta Majnca i Lajpciga.

Epitet tragičara utakmice poneo je napadač domaćina Lukas Alario, koji je u 17. minutu propustio da realizuje jedanaesterac i sasvim izvesno da drugačiji tok utakmici.

Ukoliko želi u evropsku elitu fudbaleri Bajera u poslednja dva kola nemaju prava na grašku, a čekaju ih dueli sa Verderom u Bremenu, odnosno sa Hanoverom kod kuće.  Uz to moraju da se nadaju i da Hofenhajm u samoj završinici šampionata neće ostvariti oba trijumfa (Štuttgart u gostima, Dortmund kod kuće).

NEMAČKA 1 – 32. kolo