0

SLS: Zemun nezadrživo grabi ka opstanku, Borac tone sve dublje

Objavljeno: 25.04.18 u 18:45

Fudbaleri Zemuna savladali su kao domaćini ekipu čačanskog Borca rezultatom 2:1, u utakmici 3. kola plej-auta Superlige Srbije.

Zemunci su osvajanjem nova tri boda praktično obezbedila opstanak, budući da na četiri kola pre kraja imaju osam bodova više, uz doduše i utakmicu više, od pretposlednjeg Rada koji u ovim momentima igra svoj meč.

Sa druge strane Čačani su posle ovog susreta ostali zakucani za dno i u finišu šampionata čeka ih izuzetno težak posao u pokušaju da očuvaju superligaški status.

Domaćin je na ovoj utkmici poveo u 23. minutu pogotkom Miljana Vukadinovića, da bi u samom finipu prvog poluvremena poravnanje Borcu sa penala doneo Filip Knežević.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 86. minuta, kada je Vukadniović ponovo stupio na scenu i iznudio jedanaesteac nakon kontakta sa Markom Marinkovićem.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Petković i tako ekipi iz Gornje Varoši doneo novi trijumf.