0

PRIMERA: Levante pobedom u Baskiji prebrinuo brige o opstanku

Objavljeno: 23.04.18 u 23:05

Fudbaleri Levantea slavili su kao gosti protiv Atletik Bilbaa rezultatom 3:1, u meču 34. kola španskog šampionata.

Ovim trijumfom tim iz Valensije maltene je obezbedio opstanak u eliti, pošto četiri kola pre kraja imaju devet bodova više od osamnaestoplasiranog Deportiva iz La Korunje.

Iako je Bilbao bolje počeo susret na „San Mamesu“ i poveo već nakon osam minuta igre pogotkom Luisa Garsije, gosti su u finišu poluvremena došli do preokreta pogocima Enisa Bardija u 42. i 44. minutu.

U nastavku je Levante uspeo da sačuva svoju mrežu, a u 90. minutu stigli su i do još jednog pogotka preko Luisa Moralesa i upsali petu pobedu u poslednjih sedam utakmica.

Nekadašnji fudbaler Partizana i mladi reprezentativac Srbije Saša Lukić u igru je ušao u 71. minutu, kada je zamenio dvostrukog strelca Bardija.