0

BUNDESLIGA: Hofenhajm razbio Lajpcig, Antraht gubi trku za Ligu šampiona

Objavljeno: 21.04.18 u 18:03

Fudbaleri Hofenhajma su u jednom od derbija 31. kola nemačkog šampionata, kao gosti savladali ekipu Lajpciga rezultatom 5:2.

„Crveni bikovi“ polako posustaju u trci za Ligu šampiona, pošto su nakon remija sa Verderom u prošlom kolu danas potpuno razbijeni od strane sjajnog Hofenhajma, koji ih je tako zbacio sa pete pozicije na tabeli.

Gosti su ovaj susret rešili nakon prvih 45 minuta, tokom kojih su došli do ogromnih 3:0 i u nastavku utakmice samo su dovršili započeto.

Hofenhajm je na ovom meču do prednosti došao već nakon 14. minuta pogotkom Marka Uta, a 11 minuta kasnije Serž Gnabri je ovu prednost duplirao.

Kada se činilo da će se tim rezultatom otići na odmor usledio je novi pogodak, u režiji Pavela Kaderžabeka, koji je na asistenciju Marka Uta svom timu doneo vođstvo od 3:0 pred nastavak.

Raspoloženi Ut ponovo je na scenu stupio u 59. minutu, kada je svojim drugim pogotkom doneo gostima vođstvo od 4:0 i tada je bilo jasno da Lajpcigu preti prava katastrofa ukoliko ne dođu k sebi u finišu.

Već u sledećem napadu domaćin je uspeo da dođe do svog prvog pogotka i to preko Nabia Keite, a pet minuta kasnije Lukas Rup kompletira „petardu“ u mreži „bikova“. Lajpcig je u finišu ipak uspeo koliko toliko da ublaži poraz, pogotkom Konatea u 88.minutu.

Sve dalje od Lige šampina je i Ajntraht našeg Luke Jovića, koji je ovog popodneva kao domaćin uedljivo poražen od Herte sa 3:0.

Ekipa iz Berlina je utakmicu rešila u drugom poluvremenu, u kojem su postigli sva tri pogotka, a mrežu Frankfurta je u 57. minutu načeo je Davi Selke iz jedanaesterca.

Prednost Herte je u 77. minutu duplirao Metju Leki, a svega dva minuta kasnije domaćin je ostao sa igračem manje pošto je isključen Makoto Hesebe.

Tada je pitanje pobednika i definitivno rešeno, a konačan rezultat postavio je Aleksander Ešvajn u prvom minutu nadoknade.

NEMAČKA 1 – 31. kolo