0

SERIJA A: ‘Stara dama’ ne prašta – ubedljiva trojka protiv Sampe i beg ka sedmom vezanom ‘Skudetu’ (VIDEO)

Objavljeno: 15.04.18 u 19:55

Fudbaleri Juventusa iskoristili su kiks Napolija u Milanu i pobedom nad Sampdorijom od 3:0 (1:0) su pobegli prvom pratiocu šest bodova na vrhu tabele.

Šokantna nedelja je za Juventusom. Bili su na pragu neverovatnog iznenađenja u Madridu, do 93. minuta imali 0:3 protiv Reala i produžetke, dok sudija Oliver nije dosudio krajnje sumnjiv penal nad Lukasom Vaskezom i Kristijano Ronaldo nije označio kraj ere Đanluiđija Bufona, a možda i većeg tima ‘bjanko-nera’.

Međutim, veliki timovi se poznaju po muci i reakciji kada je teško. A Juve je odreagovao maestralno. Dobio je na poklon kiks Napolija i pred svojim navijačima je bio više nego ubedljiv protiv Sampdorije čime je otišao na plus šest pre poslednjih šest kola.

Ipak, rival iz Đenove načet je tek u poslednjem minutu prvog poluvremena, a to je učinio Mario Mandžukić, inače strelac dva gola u Madridu.

Zatim je u 60. minutu prednost duplirao povratnik u tim ‘stare dame’ Benedikt Hovedes, a tačku na ceo meč stavio je još jedan Nemac u redovima Torineza, Sami Kedira u 75. minutu.

Deluje da sve ide na vodenicu Juventusa i da je sedma uzastopna titula pred vratima. Sve ide ka tome i teško će doći do promene na vrhu Serije A.