0

PRIMERA: Real preuzeo poziciju ‘tri’, Malaga do stomaka u ‘mulju’

Objavljeno: 15.04.18 u 23:15

U poslednjem meču 32. kola španske Primere, Real Madrid je kao gost sa 2:1 savladao Malagu i preuzeo treće mesto na tabeli.

Malaga je sve izvesnije od sledeće sezone drugoligaš. Tim sa Rosalede poražen je od evropskog šampiona sa 2:1. ‘Kraljevski’ klub je zapretio već u 17. minutu preko Kovačića. Samo šest minuta kasnije gosti su zapretili preko Vaskeza. Najbolju šansu Madriđani su imali u 25. minutu, ali je Benzema glavom šutirao pored gola. Četiti minuta kasnije i prvi gol. Bio je to pogodak za TV špice iz slobodnog udarca, a strelac je bio Isko – 0:1. Do kraja prvog dela igre Malaga je imala dve šanse za izjednačenje, ali su Rosales i Itura bili neprecizni.

U drugom delu igre bilo je mnogo manje šansi, ali dva gola. Real je u 63. minutu poveo sa 2:0, bila je to sjajna akcija Benzeme i Iska, koji je kao na tacni poslužio Kasmeira. Malaga je preko Rolana samo ublažio poraz 1:2.