0

Fans of PSV with flags.

FEŠTA NA ‘FILIPS ARENI’: PSV razbio Ajaks, nema lepše proslave titule od tri komada u mreži najvećeg rivala (VIDEO)

Objavljeno: 15.04.18 u 19:25

Fudbaleri PSV-a iz Ajndhovena novi su šampioni Holandije, i to nakon što su do nje došli trijumfom nad Ajaksom rezultatom 3:0 (2:0).

Tim Filipa Kokua tokom cele sezone bio je apsolutno dominantan i sasvim zasluženo se danas okitio 24. titulom u istoriji kluba. A tek na kakav način je PSV došao do nje.

Kanonadom velikog rivala Ajaksa koji je trebalo da pokuša da napadne ‘filipsovce’, a umesto toga su doživeli težak, baš težak poraz.

Goleada domaćina počela je u 23. minutu kada je strelac bio Pereiro, da bi nakon 15 minuta De Jong duplirao prednost lidera.

Sve dileme je otklonio i doneo totalni delirijum na ‘Filips areni’ Bergvajn u 54. minutu, nakon čega je sudija odmah mogao da odsvira kraj.

Ali, domaćim pristalicama je bilo još slađe da još više od pola sata uživaju sa svojim igračima u istorijskom trijumfu nad Ajaksom.