0

BUNDESLIGA: Leverkuzenu dvoboj za Ligu šampiona, Kevin Foland razbio Ajntraht u nastavku

Objavljeno: 14.04.18 u 17:29

Fudbeleri Bajera iz Leverkuzena su na domaćem terenu savladali ekipu Ajtrahta rezultatom 4:1, u meču 30. kola nemačkog šampionata.

„Farmaceuti“ su susret na „Baj areni“ rešili sredinom drugog poluvremena, a čovek odluke bio je Kevin Foland koji je sa tri pogotka u poslednjih 20 minuta doneo svom timu pobedu verovatno vredne i Lige šampiona.

Prvo poluvreme ovog susreta proteklo je u dosta izjednačenoj igri, sa po pogotkom na obe strane, a poveo je domaćin pogotkom Julijana Branta koji je u 20. minutu iskoristio dobru asistenciju Haverca.

Na odgovor Frankfurta nije se čekalo dugo, pošto je svega tri minuta kasnije Marko Fabian poravnao rezultat i postavio rezultat prvog dela igre.

Drugo poluvreme u potpunosti je proteklo u znaku pobenutog Folanda koji je najpre u 71. minutu nakon nove asistencije Haverca vratio vođstvo Bajeru, a šest minuta kasnije krunisao je dobru saradnju sa Karimom Belarabijem i doneo veliku prednost svom timu u završnici.

Tandem Belarabi-Foland ponovo je bio u centru pažnje u 88. minutu, kada je i postavljen konačan rezultat utakmice i zaokruženo odlično izdanje Leverkuzena.

Naš mladi reprezentativac Luka Jović dobio je priliku tek u 78. minutu, ali domaćin je tad već imao previsokih 3:1.