0

PRVA ‘ŽRTVA’ PENALA: Juventus krenuo na Kolinu!

Objavljeno: 12.04.18 u 15:28

Dan pošto je Real Madrid porazio Juventus nakon penala dosuđenog u 93. minutu utakmice, stigla je i prva zvanična inicijativa od strane torinske „stare dame“.

Predsednik Juventusa Andrea Anjeli podneo je zahtev za smenu šefa sudijske organizacije UEFA, Pjerluiđija Koline.

Očekivano, s obzirom na nezadovoljstvo koje su „crno-beli“ izrazili zbog odluke sudije Majkla Olivera da dosudi penal u trećem minutu nadoknade, pri vođstvu Juventusa 3:0.

Čoveka na toj funkciji bi trebalo menjati na tri ili pet godina. To je odgovorna funkcija i promenama bi se izbegla ova pretpostavka, vezano za njegovu nacionalnost, rekao je Anjeli.

Potom je na red došao i VAR:

Ta tehnologija služi da se izbegnu greške. UEFA nije protiv VAR, samo mora da reši tehnički problem. Ako je problem naučiti sudije svih saveza, onda ih treba poslati na kratak kurs, dodao je on.

Takođe, glavnom arbitru zamera se odluka da dopusti da Serhio Ramos utakmicu posmatra iz tunela, iako je bio suspendovan.