0

BUNDESLIGA: Leverkuzen razmontirao Lajpcig na ‘Red Bul’ areni

Objavljeno: 09.04.18 u 22:28

U poslednjoj utakmici 29. kola nemačke Bundeslige Bajer iz Leverkuzena je ubedljivo savladao Lajpcig u gostima sa 4:1 (1:1).

Bolno prizemljenje za Lajpcig. Učesnik četvrtfinala Lige Evrope i ozbiljan pretendent da se nađe i u polufinalu tog takmičenja večeras je doživeo težak, baš težak poraz od ‘aspirindžija’ iz Leverkuzena.

A početak nije to nagoveštavao, jer je već u 16. minutu domaćin poveo golom Sabicera. Sve je krenulo nizbrdo od 45. minuta i kontranapada koji su izveli gosti.

Završio ga je odličnim udarcem levom spoljnom Haverc i bio je to šok od kog se Lajpcig nije oporavio. Već posle pet minuta igre bilo je 1:2, a gol je postigao Brandt.

Opet je pet minuta bilo dovoljno Leverkuzenu za novi gol, a ovog puta strelac je bio Recos, da bi konačnih 1:4 postavio Kevin Voland u 69. minutu meča.