0

SERIJA A: Kalinić sprečio iznenađenje u Milanu, Evropa je još uvek tu – ali ne i Liga šampiona

Objavljeno: 08.04.18 u 22:58

Milan je golom četiri minuta pred kraj meča došao do veoma bitnog boda protiv Sasuola.

Gosti su vodili golom Politana, dok je Nikola Kalinić bio strelac za konačnih 1:1.

Sat vremena i 15 minuta igre prošlo je na San Siru dok nismo videli prvi gol u duelu ove dve ekipe. Desio se veliki propust cele odbrane domaćeg tima koju je olako nasamaraio Maciteli. On je glavom poslao loptu preko štopera Milana, a odlično je istrčao Mateo Politano i sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem savladao Donarumu.

Konačan rezultat je postavio hrvatski reprezentativac u 86. minutu kada je dobar centaršut uputio Musaćo, a loptu, srećom, nije dirao Suso kojeg je preletela. Ona je došla pravo do Kalinića koji ju je prihvatio, odlično se okrenuo i šutnuo oštro. Lopta je od prečku završila u mreži, a Konsilji je bio nemoćan.

ITALIJA 1 – 31. KOLO

Benevento – Juventus 2:4 (1:2)