0

BUNDESLIGA: Hradecki neverovatnim kiksom poklonio pobedu Verderu, uzalud pogodak Jovića (VIDEO)

Objavljeno: 01.04.18 u 17:44

Fudbaleri Verdera kao domaćini su savladali ekipu Ajtrahta rezultatom 2:1, u utakmici 28. kola nemačkog šampionata.

Može se reći da su na „Vezer areni“ gosti iz Frankfurta savladali sami sebe, pošto su praktično postigli dva autogola.

Apsolutni tragičar utakmice bio je golman gostiju Lukaš Hradecki, koji je katastrofalnom reakciom u 79. minutu poklonio pobedu rivalu i za korak udaljio svoj tim od Lige šampiona.

Verder je na ovoj utakmici krenuo konkretnije i poveo u 28. minutu, kada je nakon udarca Zlatka Januzovića lopta na putu ka golu pogodila Hesebea i prevarila golmana Hradeckog.

To je bio i rezultat prvog poluvremena a u nastavku je izjednačenje Ajtrahtu doneo Luka Jović, koji je prelepu asistenciju petom Kevina Prinsa Boatenga pretvorio u pogotak sjajnim volej udarcem.

Ovo je mladom srpskoм reprezentativcu treći pogodak u poslednje tri utakmice odnosno sedmi u šampionatu, a svega nekoliko minuta kasnije nekadašnji fudbaler Zvezde mogao je da izraste u pravog heroja susreta ali je u situaciji jedan na jedan od njega bio bolji golman domaćina Pavlenka.

Pobedu domaćinu, kao što smo već pomenuli, doneo je golman Frankfurta Hradecki, koji je imao loptu na rukama nakon ne baš najbolje reakcije svog saigrača Abrahama, ali ju je na neverovatan način ispustio i ostavio svoj tim bez boda na „Vezeru“.