0

SUPERLIGA KINE: Peking Guanu ubedljivo pripao gradski derbi, goleada na Hongkou stadionu u režiji Martinsa

Objavljeno: 31.03.18 u 17:46

Čak šest pogodaka obeležilo je duel Šangaj Šenhue i Hebeija u današnjem meču 4. kola Superlige Kine.

Takođe, zanimljivo je bilo i u Pekingu gde se odigrao gradski derbi.

Domaći Guan je sa čak četiri gola nadigrao Renhe. Sorijano je doneo prednost u prvom poluvremenu, da bi Ju Jang na samom startu drugog duplirao vođstvo, a četiri minuta nakon toga Vijera doneo prednost od 3:0. Bilo je jasno da će Peking Renhe teško izbeći poraz, a ta je Ju Dabao sa bele tačke potvrdio u 83. minutu.

I Šangaj Šenhua je slavio sa četiri gola u mreži rivala. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, retko ko je uopšte i pomislio da će ih u drugom biti čak šest. Hebei je poveo preko Žanga, da bi Martins doneo izjednačenje na nešto manje od pola sata do kraja.

Ponovo su gosti poveli, preko Ezekela Lavecija kojeg je maestralno uposlio Žervinjo. A onda od 76. minuta tri gola za preokret i ubedljivu pobedu Šangaja. Obafemi Martins se drugi put upisao u listu strelaca, da bi četiri minuta kasnije Fredi Guarin doneo preokret. Konačnih 4:2 je u poslednjem minutu meča postavio Nigerijac i tako kompletirao het trik.