0

SERIJA A: Napoli se okliznuo u „Ređo Emiliji“, Skudeto sve dalje! (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.18 u 20:30

Fudbaleri Sasuola učinili su veliku uslugu Juventusu, remiziravši danas kao domaćini sa ekipom Napolija sa 1:1 u meču 30. kola šampionata Italije.

Napolitanci su na stadionu „Mapei“ kažnjeni za brojne promašaje, pa će „stara dama“ večeras imati priliku im pobegne na četiri boda prednosti.

Domaćin, koji je najveći deo utakmice bio u podređenom položaju, je uspeo da prvu pravu priliku na utakmici realizuje preko Marka Politana, dok ekipa Maurisija Sarija nije uspela da iskoristi nekoliko vrlo povoljnih situacija, a u promašajima je prednjačio Lorenco Insinje koji zausta nije imao svoje veče.

U nastavku je trener gostiju pokušao sa Arkadijušom Milikom u napadu, ali njihovi napadi nisu imali efekta sve do 81. minuta kada je Rožerio nespretno reagovao u svom šesnaestercu i postigao autogol za 1:1.

Falilo je u samoj završnici Napoliju malo i sreće, pošto je Milik prelepim udarcem makazicama pogodio prečku.

Tako će se Juventus eventualnom pobedom u nad Milanom, ponovo odlepiti od najbližeg pratioca na nešto opipljiviju bodovnu razliku.

Lacio – Benevento 6:2 (1:1)
/Imobile 19, 68, Kaisedo 60, De Fraj 66, Leiva 83, Luis Alberto 90+1 penal – Kataldi 23, Giljerme 51/

Kjevo – Sampdorija 2:1 (0:1)