0
Košarka

NBA: Haubica – Nemanja Bjelica, ponovo veoma mala minutaža za Bobana Marjanovića (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.18 u 09:15

Dvojica srpskih košarkaša su noćas bila na parketima najjače lige na svetu.

Bjelica je igrao u pobedi Minesote nad Atlantom od 126:114, kao i Marjanović Kliperas nad Finiksom od 111:99.

Za razliku od prošle utakmice, ovoga puta je Bjelica znatno bolje koristio minutažu koja mu je data. Atlanta je vodila tokom cele prve deonice, nakon čega sledi preokret Minesote koja više u ovoj utakmici nije ispuštala vođstvo. Bilo je i maksimalnih plus 16 tokom poslednje četvrtine u kojoj gotovo da Hoksi nisu ni imali šanse za preokret.

Dominirao je Karl Entoni Tauns koji je postao novi rekorder franšize sa postignutih 56 poena (19/32 iz igre), a uz to je imao i 15 skokova. Nemanja Bjelica je na parketu proveo 37 minuta i ubacio 14 poena uz samo dva promašaja iz igre, a uhvatio je i šest skokova.

(Izvor: YouTube/Motion Station)

Klipersi su noćas bili oslabljeni neigranjem Miloša Teodosića koji je protekle noći zaradio povredu, a drugi Srbin u toj ekipi, Boban Marjanović, je na parketu proveo samo dva minuta. Prvo poluvreme je obeležio egal koji se igrao gotovo tokom svih 24 minuta tog dela utakmice. Do dvocifrenog vođstva tim iz Los Anđelesa dolazi u trećoj deonici, da bi odlično odigranim četvrtim kvartalom na kraju slavio ubedljivo.

Popularni Bobi je za dva minuta samo jednom šutnuo na koš, i promašio, dok je uspeo da uhvati dva skoka. Tobijas Heris je bio najbolji sa 27 poena, a na drugoj strani je Tajler Ulis postigao 23.