0

PRIMERA: Sevilja šokirala Old Traford, a onda je utišana u Leganesu

Objavljeno: 18.03.18 u 14:15

U prvom meču nedeljnog programa 29. kola Primere, Leganes je sa 2:1 savladao učesnika četvrtfinala Lige šampiona Sevilju.

Za Sevilju Liga šampiona sledeće godine je samo san. Tačnije, jedina mogućnost je osvajanje iste ove sezone, što je za rubriku ‘verovali ili ne’. Četa Vićenca Montele doživela je drugi poraz zaredom, ovoga puta u gostima protiv Leganesa 2:1.

Domaćin je poveo u 41. minutu posle kombinacije iz kornera i centaršuta El Žara, Bustinca je fenomenalno šutirao glavom i pogodio. U 69. minutu pravi šol, Riko je loptu ubacio na peterac, a Eraso je neometan povisio na 2:0. Počasni gol za goste postigao je Lajun u 90. minutu. Sevilja je meč završila sa deset igrača, jer je u 84. minutu zbog dva žuta kartona isključen Sarabija.