1

LIGA ŠAMPIONA, 1/16: Sevilja nokautirala Junajted na Teatru snova, Roma u četvrtfinalu

Objavljeno: 13.03.18 u 22:35

Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona, posle Mančester sitija, Real Madrida, Liverpula i Juventusa to su Sevilja i Roma.

Šok i neverica u Mančesteru! Sevilja je ućutkala Teatar snova, posle 0:0 u Španiji, u sred Engleske je sa 2:1 isprašila Mančester junajted i plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona. Ništa večeras nije ni slutilo na to da će Žoze Murinjo dobiti jedan od najvećih šamara u karijeri, ali se dogodilo.

Prvo poluvreme totalno je pripalo domaćinima, već u 5. minutu je šut Rašforda odbranio Riki. Pet minuta kasnije zapretili su i gosti, ali je Korea šutirao tik preko prečke. ‘Đavoli’ su blizu gola bili u 38. minutu, ali je Riko odbranio pokušaj Felainija.

Šok je usledio u 74.minutu, Sarabija je upsolio Ben Jedera, ovaj izbacio Balija i pogodio za 0:1. Samo četiri minuta kasnije posle korenera 0:2, a strelac je ponovo bio Francuz. Mančester je bio u nokdaunu, 12 minuta pre kraja bila su mu potrebna tri gola kako bi eliminisao Sevilju. Prvi je u 84.minutu postigao Lukaku, a samo tri minuta kasnije šansu za izjednačenje imao je Rašford. Ipak, odbrana Sevilje je uspela da se odbrani i pobedom 2:1 na Old Trafordu se plasira u četvrtfinale Lige šampiona. Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za Junajted.

Roma je na Olimpiku jurila prednost Šahtjora od 2:1 iz Ukrajine i uspela je da stigne – 1:0. Gol odluke postigao je Džeko u 52. minutu. Ukrajinci su meč završili sa deset igrača, jer je isključen Ordec u 79. minutu. Kolarov je odigrao svih 90 minuta za ‘vučicu’.

MANČESTER JUNAJTED – SEVILJA 1:2 (0:0) (PRVI MEČ 0:0)