0

PRIMERA: Moron pokorio ‘Mendizorozu’ i vratio Betis u borbu za Evropu

Objavljeno: 12.03.18 u 22:47

Fudbaleri Betisa slavili su na gostovanju u Alavesu protiv domaćeg Deportiva sa 3:1, u meču 28. kola španskog šampionata.

Ovim trijumfom ekipa iz Sevilje je uspela da uhvati priključaj za gornjim domom, gde im šestoplasirani Viljareal sada beži svega četiri, a gradski rival pet bodova.

Veliki deo posla gosti su na ovom susretu uradili već u prvom delu utakmice, koji su okončali vođstvom od 2:0, pogocima Lorena Morona u 23. odnosno Havija Garsije u 44. minutu.

Ovo je Betisu omogućilo da u nastavak uđu znatno opuštenije ali je u 66. minutu Deportivo u život vratio Ruben Sobrino, koji je munjevit kontranapa i odličnu asistenicu Aguregabria pretvorio u pogodak za 2:1.

Ipak, svega 11 minuta kasnije Moron je svojim drugim pogotkom na utakmici, nakon lepog paasa u prostor Budebua, otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.