0

PREMIJER LIGA: Bornmut ‘izlečio’ Totenhemove rane iz Lige šampiona

Objavljeno: 11.03.18 u 18:55

Nakon eliminacije iz Lige šampiona od Juventusa, Totenhem se trijumfalno prebacio na Premijer ligu i to ubedljivom pobedom nad Bornmutom rezultatom 4:1 (1:1).

‘Pevci’ su doživeli veliki šok nakon odličnih 135 minuta igre protiv Juventusa, jedno poluvreme bilo je dovoljno da izgube već viđenu četvrtinu finala Lige šampiona. Ali, rane je bar malo zacelila današnja ubedljiva pobeda protiv Bornmuta iako na terenu nije bilo Harija Kejna.

Iako je domaćin poveo u sedmom minutu golom Stanislasa. Ništa tada nije nagoveštavalo da će ovo biti laka i ubedljiva pobeda za goste.

Do poluvremena je izjednačenje doneo Dele Ali u 35. minutu, a onda je ponovo Koreanac Son bio junak Totenhema. Prvo je u 62. minutu doneo preokret za 2:1, a zatim i duplirao vođstvo svog tima u 87. minutu čime je otklonjena svaka dilema oko pobednika.

Ipak, ni to nije bio kraj, budući da je u nadoknadi Serž Orije dao još jedan gol za konačnih 1:4. Tim Maurisija Pelegrina tako je stigao do treće pozicije, iskoristivši jučerašnji poraz Liverpula u derbiju protiv Mančester junajteda.