0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Partizan se hrabro borio, ali je Cedevita trojkama obavila posao

Objavljeno: 10.03.18 u 20:40

U poslednjem 22. kolu ABA lige Cedevita je u Zagrebu savladala Partizan 85:75 (20:21, 18:18, 25:19, 22:17).

U meč bez većeg rezultatskog značaja Cedevita je savladala Partizan 85:75 i sada joj ostaje nada da bi FMP mogao da iznenadi Budućnost u Podgorici kako bi na kraju zauzeli ‘poziciju dva’ pred plej-of. Crno-beli su u Zagrebu bili lišeni usluga kapitena Veličkovića i Vilijamsa-Gosa.

Cedevita je povela na samom početku meča, vodila je 17:10 kada je usledila serija Partizana 21:3 za vođstvo 31:20. Kreator preokreta bio je Aranitović. Serijom 8:0 Cedevita je pred kraj poluvremena ponovo povela 35:34, ali je u poslednjem napadu utakmice trojkom Aranitovića Paritzan poveo sa 39:38.

U drugom poluvremenu neverovatna partija Zagrepčana. Trojke su ulazile sa svih pozicija, a domaćin je imao prednost od šest do devet poena. Poenima Gagića, Andrića i Vona Partizan je pet minuta pre kraja utakmice izjednačio na 71:71, ali…

Tada je usledila nova serija trojki Cedevite, pogađali su Krušlin, Ukić i Markota, te je rezultat uz dva poena Gagića bio 80:73. To je bio i ključni momenat utakmice, Hrvati su lako priveli meč kraju.

Kod Partizana istakao se Von sa 20 poena, Gagić je dodao 14, a Aranitović 10. Najefikasniji kod pobednika bio je Markota sa 15 poena, dok su Ukić i Musa dodali po 14 koševa.

Partizan je ABA ligu završio na petom mestu, dok bi Cedevita mogla da bude druga u slučaju da FMP Železnik savlada Budućnost u Morači.

CEDEVITA – PARTIZAN : (38:39)

Dvorana: Dražen Petrović
Sudije: Tomislav Hordov, Ivan Stefanović i Dragan Porobić

CEDEVITA: Ukić 14, Krušlin 9, Petković, Džonson, Nikols 13, Slavica 4, Žganec, Musa 14, Čeri 6, Markota 15, Ramljak, Stipanović 10.
PARTIZAN: Von 20, Si 9, Tadić, Aranitović 10, Marinković 2, Pecarski 7, Gavrilović 2, Andrić 8, Čakarević 3, Gagić 14.