0

LIGA EVROPE 1/16: Dinamo iznenadio Rimljane, Plzen nemoćan u Lisabonu (VIDEO)

Objavljeno: 08.03.18 u 23:07

Posle prvih mečeva osmine finala Lige Evrope samo su Lokomotiva iz Moskve i Viktorija iz Plzena daleko od plasmana u četvrtfinale.

Sjajn meč smo gledali u Rimu. Lacio je dočekao Dinamo iz Kijeva i na kraju 2:2. Posle ‘nule’ u prvih 45 minuta, Kijevljani su poveli golom Cigankova u 52. minutu, bio je to pogodak petom za TV špice. Ipak, radost gostujućih navijača trajala je samo dva minuta, Anderson je uposlio Imobilea, a ovaj izjednačio na 1:1. U 62. minutu u igru se uključio i Milinković-Savić, asistirao je do Andersona, a ovaj u situaciji jedan na jedan bio precizan za 2:1. Ipak, Dinamo se nije predavao, te je Moraeš, bio ‘dželat Partizana’, postigao evrogol za konačnih 2:2. Pored ‘SMS’-a za Lacio je igrao Basta.

Viktorija je izbacila Partizan iz šesnaestine finala Lige Evrope, a onda bez garda otišla za Lisabon. Sporting je to iskoristio i slavio sa 2:0. Montero je u nadoknadi prvog poluvremena pogodio za 1:0, da bi u 47. minutu konačnih 2:0 postavio isti igrač.

Lajpcig je dočekao Zenit i slavio je sa 2:1. Nemci su poveli golom Brume u 56. minutu, da bi Verner u 77.minutu poviso na 2:0 posle dodavanja Kejte. Nadu timu iz Sankt Peterburga sačuvao je Krišito u 86. minutu. Bane Ivanović je igrao svih 90 minuta.

Marsej je na korak do četvrtfinala. Na Velodromu su Francuzi sa 3:1 savladali Atletik Bilbao. Domaćin je poveo golom Okamposa u prvom minutu, a samo 13. minuta kasnije je prednost duplirana pogotkom Pajea. Baskijci su smanjili golom sa penala Adurica, da bi konačnih 3:1 drugim golom postavio Okampos.