1

LIGA ŠAMPIONA: Bezbolan poraz Sitija, Bazelu utešna pobeda

Objavljeno: 07.03.18 u 22:52

Fudbaleri Bazela savladali su Mančester Siti rezultatom 2:1 u revanš meču osmine finala Lige šampiona, ali je tim iz Mančestera ipak prošao dalje jer je u prvom meču slavio 4:0 u Švajcarskoj.

Sjajno je ekipa Pepa Gvardiole otvorila meč, pa su preko Žesusa već u sedmom minutu stigli do 1:0.

Umesto 2:0 posle šanse Bernarda Silve, nije dugo trajala radost domaćeg sastava, pošto je Eljunisi u 17. minutu doneo izjednačenje nakon što je sa 15 metara lepo savladao Brava posle odbitka.

Mogli su gosti do kraja prvog dela igre i do preokreta, ali je strelac izjednačujućeg gola bio neprecizan u završnici poluvremena. Ipak, ne i Lang u 71. minutu, pa je Bazel na kraju uspeo da dođe do utešnog trijumfa, i da podignute glave čestita boljem od sebe na prolazu u narednu rundu takmičenja.