0

PRIMERA: Valensija nije ‘štucnula’, Liga šampiona je sve bliže

Objavljeno: 04.03.18 u 22:46

U poslednjem meču nedeljnog 27. kola španske Primere, Valensija je na svom terenu savladala Betis 2:0 (1:0).

Posle mnogo godina Valensija je na dobrom putu da ponovo zaigra u Ligi šampiona. Sevilja je na petom mestu dobro pritisnula ‘slepe miševe’, ali oni nisu pali pod pritiskom. Na Mestalji pao je Betis 2:0.

Nije Valensija blistala na ovom meču, ali je iz prve veće šanse postigla gol. Guedeš je fenomenalno preko skoro celog terena izbacio Rodriga, ovaj se otarasio čuvara i pogodio – 1:0.

Prva šansa u drugom poluvremenu i ponovo gol. Kondogbija je ‘balon’ poslao iza leđa odbrane Betisa, a Zaza pogodio za 2:0. Betis je stigao do gola u 76. minutu, ali je Bartra bio u ofsajdu.

Valensija je četvrta sa 53 osvojena boda, poenom manje od trećeplasiranog Reala i osam više od Sevlije iza leđa.