0

Fudbal Super liga season 2016-2017 Cukaricki v Crvena Zvezda Asmir Kajevic (C) celebrate scoring the goal with the Erhan Masovic (R) Dragoljub Srnic and Dusan Lagator Novi Sad, 19.03.2017. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

SLS: ‘Petarde’ pucale na Banjici i Banovom brdu, Napredak srušio Vošu

Objavljeno: 03.03.18 u 17:21

Uprkos dosta lošim uslovima za igru, stralci su ovog popodneva bili prilično dobro raspoloženi, pa smo imali nekoliko vrlo efikasnih utakmica u okviru 25. prvenstvenog kola Superlige Srbije.

Najviše pogodaka imali smo na susretima između Čukaričkog i Bačke, odnosno Rada i Borca, gde su beogradski timovi slavili sa po 5:0.

Što se tiče utakmice na Banovom brdu, domaćin je na ovom susretu stvari rešio praktično do odlaska na poluvreme, pošto je ekipa Nenada Lalatovića već do tada imala velikih 3:0.

Mrežu ekipe iz Bačke Palanke načeo je Boris Kopitović u 14. minutu, da bi 17 minuta kasnije Petar Bojić postigao prvi od svoja tri gola na ovoj utakmici. Prvo poluvreme na sjajan način je zaključio Nikola Drnčić, koji je evrogolom doneo „brđanima“ velikih 3:0 pred odmor.

Nastavak je protekao u znaku Petra Bojića, koji je sa još dva pogotka u 51. i 67. minutu kompletirao het-trik, odnosno takozvanu „petardu“ u mreži rivala.

Identičnim rezultatom slavio je i Rad, koji je na svom stadionu predvođen raspoloženim Aleksandrom Lutovcem, koji je takođe danas upisao het-trik, ostvario važnu pobedu protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Ipak sve je očelo od Brazilca koji na Banjici igra kao pozajmljeni igrač Zvezde, Ze Markosa koji je u 14. minutu doveo „građevinare“ do vođstva. Na to se nadovezao pomenuti Lutovac pogocima u 24. i 29. minutu, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom domaćina od 3:0.

U nastakvu prvi se u strece upisao Đorđe Denić koji u 63. minutu donosi domaćinu 4:0, a seriju pogodaka zaključio je u 74. minutu Lutovac svojim trećim golom.