0

BUNDESLIGA: Šalkeov skok na drugo mesto, Leverkuzen bolje igra u gostima, Kostić promašio penal!

Objavljeno: 03.03.18 u 17:53

Odigrano je pet utakmica nemačke Bundeslige, a pobede su ostvarili Ajntraht naših igrača Jovića i Gaćinovića, kao i Šalke i Bajer Leverkuzen.

Luka Jović nije igrao, Mijat Gaćinović je u igru ušao u 89. minutu, ali je i pored toga Ajntraht uspeo da dođe do pobede. Strelac je bio Da Kosta posle asistencije De Guzmana u 39. minutu utakmice.

Šalke je nastavio svoju sjajnu seriju i protiv Herte, koju je savladao takođe sa 1:0. Ovog puta junak odluke bio je Marko Pjaca, Hrvat na pozajmici iz Juventusa, koji je završio odličnu akciju i centaršut po zemlji sa desne strane.

Veliku pobedu ostvario je i Bajer iz Leverkuzena, jer je na gostovanju u Volfzburgu slavio rezultatom 2:1 i tako se vratio na trijumfalni kolosek posle poraza prošle nedelje na svom terenu od Šalkea.

Golove za ‘farmaceute’ dali su Alario u 31. i Brandt u 78. minutu, a samo minut kasnije utešan pogodak za ‘vukove’ postigao je Mehmedi.

Ekipe Hamburgera i Majnca remizirali su bez golova, a tragičar je srpski reprezentativac Filip Kostić koji je promašio penal u 62. minutu i tako možda već sada ‘poslao’ HSV u ‘Cvajtu’.