0

SUPERLIGA KINE: Devet golova u gradskom derbiju, Piksi srušio šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 02.03.18 u 14:30

Superliga Kine startovala je goleadom u gradskom derbiju Guanžua, a pobedu je odneo RF nad Evergrandeom 5:4.

Goleada je počela u 2. minutu kada je Ži usposlio Zahavija, a Izraelac matirao katastreofalnog Liua za 0:1. Samo osam minuta kasnije poptuni šok na stadionu Tianhe, gosti su preko Zahavija poveli sa – 0:2. Ipak, Evergrande ne bi bio sedmostruki šampion kada ne bi mogao da preokrene bilo koji ‘minus’. Već u 13. minutu bilo je 1:2 golom Alana, a Brazilac je do kraja prvog poluvremena posle dva kornera još dva puta pogađao za potpuni preokret 3:2.

Drugo poluvreme nam je donelo novi preokret. U 49. minutu je Renatinjo uposlio Zahavija, a ovaj šutem van 16 metara ‘upisao’ het-trik i tako nastavio da prati protivničkog napadača Alana, koji je tri gola kompletirao u prvom poluvremenu. RF je izjednačio na 3:3. U 65. minutu novi preokret, Zahavi je asistirao do Ursa, a Brazilac uz pomoć golmana domaćih loptu smestio u mrežu – 3:4.

Evergrande je nastavio sa napadaima, a novi preokret je najavljen četiri minuta kasnije. Oboren je Gulart, a sudija Fu je pokazao na penal. Siguran je bio Gulart za 4:4. Sajmu golova u Guangžuu tu nije bio kraj. U 75. minutu je Ži postavio konačnih 5:4 za RF Dragana Stojkovića Piksija. Marka Perovića nije bilo u timu gostiju, dok je Nemanja Gudelj odigrao sih 90 minuta za Evergrande i učestvovao izvođenjem kornera kod dva gola, ali nije ‘upisao’ asistenciju.

Tijanđin Kvanžan je kao gost demolirao Henan 4:0. Mučio se gost u prvom poluvremenu, a onda je Vitsle u nadoknadi vremena doneo prednost. Da će Tijanđin slaviti bilo je jasno u 51. minutu kada je Modeste povisio na 2:0. Sun Ke je sedam minuta kasnije povisio na 3:0, a tačku na Henan je stavio Modeste drugim golom u 70. minutu.

Šangaj Šenhua je ‘kiksnula’ na prvom koraku u borbi za titulu, Čangčun je izvukao bod 1:1. Plavi iz Šangaja su poveli golom Romera u 28. minutu, da bi Ćiadong u 62. minutu doneo bod gostima.

(Izvor: YouTube/footboll)