0
Košarka

KVALIFIKACIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO: Avramović trojkom doneo pobedu Srbiji!

Objavljeno: 25.02.18 u 22:10

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Austriju rezultatom 82:81 u meču 4. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini naredne sezone.

Austrijanci su nešto bolje ušli u meč, poveli 9:2, ali su Simonović i Raduljica vratili našu ekipu na poen minusa. Uzvratili su Austrijanci trojkom, a Raduljica još jednim pogotkom i potom Simonović iz kontre nakon asistencije Paunića doneli izjednačenje, 12:12. Interesantno je da je naša selekcija za tih 12 poena imala čak četiri asistencije, od čega tri Birčević.

Kapiten reprezentacije Srbije u ovom sastavu, Miroslav Raduljica, doneo je našoj selekciji i vođstvo od 14:12.

Nastavio je naš centar da dominira, pogodio je uz faul, pa je Srbija povela 17:16, da bi prvu deonicu naša selekcija dobila 21:18.

Drugu četvrtinu Austrija je otvorila košem Duvijea, potom su Klepeiš i Koh alej-upom doneli vođstvo Austriji 22:21, seriju je na kratko prekinuo Jelovac pogotkom uz faul, ali je potom domaći tim preko Mahalbašića i Šrajnera, koji je sjajno predvodio svoju selekciju, stigao do 34:24.

Raduljica i Paunić su koliko-toliko održavali naš tim, ali je i Duvije precizan za tri, da bi na pogotke Jelovca i Avramovića Koh uzvratio košem za 43:36.

Poslednji momenti poluvremena protekli su uz nešto bolju igru Srbije, pa su Tepić i Simonović trojkom smanjili na samo dva poena minusa, 43:41.

Trojkom Ogusinpea, pa greškama igrača Aleksandra Đorđevića koje su Austrijanci kaznili serijom 7-0 pobegli su na 50:41,

Ponovo su Austrijanci pobegli na dvocifrenu prednost, ali je Birčević sa dve trojke vratio na šest poena razlike. Opet pad u igri koriste domaći i beže na 11 poena razlike, a Raduljica posle trojke Klepeiša u napadu pravi faul i odlazi na klupu sa četiri lične greške.

Uspeo je naš tim da približi na 58:54, posle tehniičke greške Austrijanaca i bacanja Birčevića i Simonovića, a Avramović donosi poravnanje – 58:58, da bi ubrzo i poveli 60:58.

Ubrzo je naša selekcija trojkom Jelovca napravila pet poena viška, da bi Mahalbašić pred poslednjih deset minuta doneo minus od tri poena.

Igralo se koš za koš u poslednjoj četvrtini, imao je naš tim 71:66, preokrenuli su domaći na 73:71, a u završnicu meča Austrijanci su koševima Koha i Mahalbašića stigli do 81:75.

Ipak, trojkom Birčevića, potom jednim pogođenim slobodnim bacanjem Raduljice Srbija je prišla na 81:79, ali je malo nedostajalo da tu i stane, pošto je Raduljica prvo promašio zakucavanje za izjednačenje, a potom i Avramović za dva. Ipak, odlična odbrana urodila je plodom, iz pomalo konfuznog napada 22 sekunde pre kraja Avramović je pogodio trojku za 82:81, da bi Austrijanci iz tri pokušaja bili neprecizni, pa je naša selekcija stigla do treće pobede, a Austrija zabeležila četvtrti poraz.

Srbija je ovim trijumfom obezbedila plasman u naredni krug kvalifikacija.

U drugom meču naše grupe koji je odigran ranije danas, Nemačka je savladala Gruziju 87:77.