0

Filipe Luis i Luis Suarez (FOTO: 101greatgoals)

PRIMERA: Đirona povela u drugom minutu, pa doživela katastrofu od Barse u katalonskom okršaju

Objavljeno: 24.02.18 u 22:40

Barselona je deklasirala Đironu u meču 25. kola španske Primere sa 6:1 (4:1).

Đirona je doživela najteži poraz od povratka u Primeru iz Segunde, ali Barsi ovo nije najveća pobeda u ovogodišnjem prvenstvu.

No, u svakom slučaju je izvojevana vrlo lako, iako bi i pored ubedljivog trijumfa mogla da je pamti po povredama desnog beka Semeda i Đerara Pikea, koga je ponovo zabolelo koleno, stara njegova boljka…

U svakom slučaju, do trijumfa je Barsa došla tek nakon što je Đirona prva zapretila i povela u drugom minutu golom Portua.

Međutim, već nakon tri minuta Mesi je asistirao Suarezu, a Urugvajac postigao svoj prvi gol na meču. Mesi je time stigao do 148. asistencije u Primeri, što je najveći broj svih vremena. Rekord!

Do poluvremena je Suarez dao još jedan gol, a Mesi dva, pa je Barsa povela sa 4:1.

Ista slika i u nastavku, domaćin je igrao sjajno, a najlepši momenat na meču videli smo u 66. minutu kada je Filipe Kutinjo prelepim udarcem povisio na 5:1. Konačan rezultat postavio je Suarez svojim het-trikom.