0

PRIMERA: ‘Slepi miševi’ vladaju Valensijom, ali uz veliku pomoć sudije!

Objavljeno: 11.02.18 u 22:37

U poslednjem meču nedeljnog programa u španskoj Primeri, Valensija je u gradskom derbiju savladala Levante sa 3:1 (1:1).

‘Slepi miševi’ su bolji tim, bili su favoriti i na kraju su došli do trijumfa, ali će se još dugo pričati o sudijskim odlukama koje su direktno uticale na krajnji ishod meča. Ali da krenemo redom.

Najpre je Santi Mina podigao ‘Mestalju’ na noge kada je u 17. minutu doveo domaći tim u vođstvo, ali je već u sledećem napadu Postigo savladao Neta na drugoj strani i momentalno poravnao rezultat.

Teško je reći ko je bio bolji u nastavku, pošto su i jedni i drugi imali šanse, sve do 64. minuta kada je krenuo rasplet. Tada je Levante posle kornera postigao gol, ali je efektnu realizaciju glavom Moraleša poništio arbitar zbog navodnog faula u borbi za poziciju kog, čini se, nije bilo.

Već u sledećem napadu, dok su još trajali protesti gostiju, krenula je kontra Valensije, a u novoj gužvi Vijeto je ugurao loptu u mrežu, što je dodatno zagrejalo atmosferu.

Od tog momenta Levante se otvorio, a domaćin je imao još nekoliko šansi da poveća vođstvo, a to je učinio tek posle penala u 90. minutu. Simone Zaza je bio u duelu sa Lunom, a sudija je procenio da je to bilo dovoljno za jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo kapiten Dani Pareho i postavio konačnih 3:1.