0

PRIMERA: Riko i Sarabia srušili Katalonce na ‘Pishuanu’

Objavljeno: 11.02.18 u 14:23

Fudbaleri Sevilje su na svom „Ramon Sančes Pishuanu“ savladali ekipu Đirone sa 1:0, u meču 23. kola španskog šampionata.

Domaćin je do nove pobede stigao uz dosta muke, a pitanje je kako bi se utakmica dalje razviljala da golman Riko nije odbranio jedanaesterac Benitezu u 41. minutu i tako Andalužanima pred odmor sačuvao egal.

Sevilja je neiskorišćenu šansu Katalonaca kaznila na samom otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 46. minutu, kada je Pablo Sarabia jedan odbitak nakon šuta Horhea Koree pretvorio u pogodak.

Nakon pogotka domaćin je zaigrao dosta bolje nego u prvom delu utakmice, imao šansu i da uveća vođstvo, ali na kraju su sasvim sigurno zadovoljni i minimalnom pobedom.