0

PRIMERA: Nakon preokreta na ‘Balaidosu’ Selta imala pobedu u džepu, ali ju je prokockala

Objavljeno: 11.02.18 u 20:27

Tim iz Viga je remizirao sa Espanjol na svom terenu rezultatom 2:2.

Povela je gostujuća ekipa, da bi Selta preokrenula golom na deset minuta do kraja utakmice, ali je u samom finišu Moreno doneo remi.

Igrao se deseti minut kada je veliku grešku napravila odbrana Selte. Želeći da naprave ofsajd zamku, defanzivci domaćeg tima su loše izašli, a Moreno je poslao odličan dug pas po zemlji i izbacio Lea Baptistaa samog ispred golmana Selte. Iskusni napadač je to rutinski rešio za vođstvo.

Do izjednačenja je Selta stigla u 32. minutu posle jedne veoma dobre akcije. Kombinovali su po desnoj strani domaći igrači, lopta je stigla do Malja koji je centrirao sa ivice kaznenog prostora i sjajno pronašao Gomeza. On je glavom matirao Lopeza za 1:1.

Gomez Gonzales je mogao da bude čovek odluke danas. On je postigao još jedan gol, na deset minuta do kraja i činilo se rešio pitanje pobednika. Talentovani Emre Mor je prohitao po levom boku i poslao loptu u kazneni prostor, odbrana Espanjola se spetljala što je spretno iskoristio Gomez.

Ipak, u 87. minutu je Đerar Moreno postavio konačnih 2:2. Maestralni pogodak sa dvadesetak metara. Defanzivci Selte su dali previše prostora Morenu koji, ruku na srce, nije bio u izglednoj poziciji. Ipak, pomenuti fudbaler se nije libio da pokuša, uhvatio polu-volej i poslao loptu pravo u gol Selte.