0

PREMIJER LIGA: Milivojević sa penala ublažio poraz Palasa, Votford završio ispod Mojesovog ‘čekića’ (VIDEO)

Objavljeno: 10.02.18 u 17:54

Fudbaleri Evertona su na domaćem terenu savladali ekipu Kristal Palasom sa 3:1, u meču 27. kola engleskog šampionata.

„Karamele“ su ovaj meč rešile početkom drugog poluvremena, kada su sa dva brza pogoka došle do ubedljive prednosti i tako otvorile sebi put kad važnoj pobedi, nakon prošlonedeljne katastrofe na „Emirejtsu“.

Već u prvom minutu nastavka Gilfi Sigurdsom je doneo prednost Evertonu od 1:0, da bi u 51. minutu ovu prednost duplirao Omar Niase.

Iako je do kraja utakmice ostalo još četrdesetak minuta, već tada je bilo jasno da je tim Sema Alardajsa praktično nadomak trijumfa, a to je u 75. minuzu potvrdio Tom Dejvis pogotkom za 3:0, kojim je svom timu doneo mirnu završnicu.

Sve što su fudbaleri Kristal Palasa uspeli da urade do kraja utakmice jeste da u 83. minutu smanje rezultat na 3:1 i to preko Luke Milivojevića koji je bio siguran realizator najstrože kazne.

Pobedu je ovog popodneva upisao i Vest Hem, koji je kod kuće savladao Votford sa 2:0 i tako zadržao distancu od opasne zone.

Strelci za „čekićare“ na ovom meču bili su Havijer Hernandez u 38. odnosno Marko Arnautović u 78. mminutu, što je bilo dovoljno za novi trijumf ekipe Dejvida Mojesa.