0

BUNDESLIGA: Asistencija Jovića u pobedi Ajntrahta, Dortmund siguran

Objavljeno: 10.02.18 u 17:39

Borusija iz Dortmunda upisala je pobedu u 22. kolu Bundeslige, baš kao i Ajntraht iz Frankfurta.

Ajntraht je na svom terenu dočekao ‘fenjeraša’ Keln i objasnio je ‘jarčevima’ ko je gazda. ‘Orlovi’ su slavili sa 4:2. Ajntraht je poveo golom Rebića u 15. minutu posle sjajne asistencije Jovića. Ipak, u drugom poluvremenu je Keln stigao do izjednačenja, a strelac je bio Tereode iz penala u 57. minutu. Trener Ajntrahta Niko Kovač odlučio je da zameni Jovića i ubaci Halera, a posle toga usledila su tri gola ‘orlova’. Prvo je novo vođstvo Ajntrahtu doneo Rus, na 3:1 u 65.minutu povisio je Falete, da bi Volf samo dva minuta kasnije nokautirao ‘jarčeve’ – 4:1. Utešni drugi gol za Keln postigao je ponovo Terode. Gaćinović je ugrao poslednjih osam minuta za domaćina, dok je Jojić sa druge strane bio 57 minuta na terenu.

Borusija iz Dortmunda je na svom stadionu dočekala očajni HSV i slavila je sa 2:0. Tim sa severa Nemačke načeo je Batšuaji u 49.minutu, da bi tačku stavio Gece u 92. minutu. Kostić je odigrao svih 90 minuta za HSV.