0

VATERPOLO ILI FUDBAL: Remi u katalonskom derbiju po nemogućim uslovima za igru (FOTO)

Objavljeno: 04.02.18 u 18:12

Nedavno je Barsa izbacila Espanjol iz ‘Kupa kralja’, i pored trijumfa plavo-belih u prvom meču, a i danas su uspeli da odole velikom gradskom rivalu – 1:1 (0:0).

Dešavalo se ranijih sezona da pucaju petarde u katalonskom derbiju, ali Espanjol, makar ove sezone, nikako ne leži Barseloni, te je i danas uspela da velikom rivalu otkine još dva boda.

Neće to možda previše ‘boleti’ Mesija i drugove, jer se od terena na kom se igrao meč, nije ni očekivalo više poznavajući stil igre ‘Blaugrane’.

Mesi i drugovi mučili su se u nemogućim uslovima i natopljenom terenu da spoje nekoliko pasova, a prvi udarac uspeli su da zadaju domaći u 66. minutu preko Morena.

Naravno, usledili su veliki napadi gostiju, kojima po barama na terenu nije ništa polazilo za nogom. Ali jeste Đeraru Pikeu glavom. Baš tako je u 82. minutu poravnao rezultat posle asistencije Lea Mesija, kojom je Argentinac zaseo na čelo liste i po broju golova i po broju asistencija.

Barsa je i 22. ove sezone ostala neporažena i postavila novi rekord, te sada ima 12 bodova viška od Atletiko Madrida, koji večeras igra protiv Valensije na stadionu ‘Vanda Metropolitano’.